הגעת למקום הנכון אנחנו כאן כדי לעזור

עקיפה מימין

תקנה מחמירה נוספת בחום התחבורה והתעבורה בישראל היא עקיפה מימין שרבים נוטים שלא לייחס לה חשיבות. התוצאה? נהגים רבים זוכים בקנסות ושלילות, שאם לומר את האמת – חלק גדול מהקנסות ושלילת הרישיונות אינן תקפות, מהסיבה שקיימים מקרים בהן העקיפה מימין הינה מותרת. במקרה זה, עורכי הדין העוסקים בתחום התעבורה נאבקים על חפותם של מרשיהם אל מול מערכת המשפט, על מנת להוכיח בכל דרך אפשרית כי במידה והתבצעה עקיפה מימין, הרי שהיה מדובר בפעולה שהתבצעה על פי החוק ולא סתרה אותו.

מתי עקיפה מימין היא מותרת על פי חוק?

כפי שנכתב לעיל, ישנם מקרים בהם עקיפה מימין היא מותרת, או לא נחשבת לעקיפה כלל:

במקרה בו נהג הרכב או אותנו מתכוונים לעקוף נמצא בנתיב לפנייה שמאלה בלבד, או שמתכוון לפנות שמאלה ומאותת בהתאם.

  • בכביש חד סטרי, בו יש שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, במקרה של צפיפות יתר בכביש תנועת הרכב לא תיראה כעקיפה. בנוסף לכך, על הפעולה שלא להפריע לתנועה או לסכן את הנוסע, וכמובן שלא במהירות העולה על מהירותם של כלי הרכב האחרים.
  • בפניה שמאלה אל תוך כביש חד סטרי או לכביש בו ישנם שני נתיבים או יותר בכל כיוון נסיעה, עד לרגע בו נהג הרכב האחר משלים את פנייתו לנתיב השמאלי.
  • במידה ונוהג הרכב נוסע בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית.
  • במידה ונוהג הרכב נוסע בנתיב המיועד לפניה ימינה בלבד.

 

נתקלת בבעיה, אנחנו כאן לעזור לך לפתור לך אותה

אנחנו נמצאים לעזור לך 24 שעות ביממה

עקיפה מימין – לא תמיד אסורה

רבים מכירים את המצב. אתם נוסעים בנתיב השמאלי ולפניכם נוסע רכב באיטיות מחרידה. הוא לא מגיב לאיתותים ולצפירות ונדמה כאילו פשוט מסרב לפנות את הדרך ולעבור לנתיב הימני. מה אתם הייתם עושים? במידה ובחרתם להגביר את המהירות ולבצע עקיפה מימין (או לרדת לשוליים לצורך כך), דעו כי באותו הרגע עברתם על החוק. יחד עם זאת, מעניין לגלות כי קיימים מספר מצבים בהם העקיפה מצידו הימני של הרכב מותרת על פי חוק.

במידה ואתם מאמינים כי ביצעתם את העקיפה במסגרת המותרת של החוק, אך קיבלת משטור תנועה דו"ח בגין הפעולה, הרי שניתן למצוא פתרון לבעיה. פנו לעורך דין אשר עוסק בדיני תעבורה. הוא יסייע לכם במציאת הפתרון לבעיה מורכבת זו ויוכיח את חפותכם. זכרו כי ידיעת החוק תעניק לכם את האפשרות להוכיח כי אתם מצייתים לו וכי לא ביצעתם כל עבירה.

ישנם מצבים בהם עקיפה מימין מותרת

כיום כולם יודעים שבבתי המשפט, המגמה היא להחמיר בענישת הנהגים. על מנת להתמודד עם עובדה זו, רצוי להגיע לדיונים בליווי עורך דין מקצועי. נעים להכיר, משרד עורכי הדין של דוידוב-בנימיני ושות' ממוקם באזור הבורסה ברמת גן, בקרבה לצירי תנועה מרכזיים ותחבורה ציבורית. אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לכוס קפה או ליצור עמנו קשר טלפוני. כבר מהשיחה הראשונה נדאג שתדעו שהתיק שלכם נמצא בידיים הטובות והמקצועיות ביותר. לאחר מכן נבחן יחדיו את האפשרויות, ונציע לכם פתרונות יצירתיים ויעילים – בשאיפה לביטול הענישה לחלוטין והחזרת הנהג לכביש.

 

עקיפה מימין אולי עלולה להישמע על פניו כעבירה שאינה חמורה במיוחד, אך חשוב לדעת כי זו עדיין עבירה על חוק התעבורה, אשר עשויה בסופו של יום לגרום לכם לשאת בענישה חמורה הכוללת שלילת רישיון ואף קנסות. בעוד שבית המשפט מפגין מגמה ברורה של החמרת ענישה בגין עבירה זו, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים עם בעיה לא קטנה. אם לא די בכך, משטרת ישראל הגדירה עבירה זו (במיוחד כאשר מדובר בשילוב עם נסיעה בשולי הכביש) כעבירה בעלת סיכון גבוה. בכדי להיות מוכנים לדיון מומלץ יהיה לפנות אל עורכי הדין של דוידוב-בנימיני ושות' וליהנות מהליווי והייצוג המשפטי המקצועי והמיומן ביותר בתחום דיני התעבורה.

בוחרים להיעזר במקצוענים שמבינים בעקיפה מימין תקנות התעבורה

במידה ואתם נתקלתם במצב בו נענשתם על עקיפה מימין או עקיפה בפס לבן, אל תהססו ופנו באופן מיידי אל משרד עורכי הדין של דוידוב-בנימיני ושות'. משרדנו ממוקם באזור הבורסה ברמת גן ומטפל במגוון רחב של תיקי תעבורה מסוגים שונים. בין אם עקפתם מימין, נהגתם ללא רישיון או במהירות מופרזת, דעו כי ישנו משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה אשר יעמוד לצדכם בכל ויסייע בהענקת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בעת הצורך.

חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום