הגעת למקום הנכון אנחנו כאן כדי לעזור

נהיגה בקלות ראש

ישנם מקרים בהם השוטרים בוחרים – בהתאם למקרה – להחמיר עם הנהג שתפסו בגין עבירה כלשהי (מה שכנראה גם יחמיר את ענישת בתי המשפט), ולייחס לו אישום בגין נהיגה בקלות ראש שמשמעותו, הוכחה בפני מערכת המשפט כי הנהג אינו מתייחס לחוקי התנועה ברצינות הראויה להם, ואף נוהג בהם בזלזול, מה שמסכן הן את הנהגים האחרים על הכביש וכמובן גם את עצמו.

 

באילו מקרים יואשם נהג בגין נהיגה בקלות ראש?

נהיגה בקלות ראש מתייחסת למקרים בהם הנהג מבצע עבירה או ביודעין, ו\או שיש בה נזק לעצמו ולשאר הנהגים והמשתמשים בדרכים. הנהג יהיה מודע כמעט ברוב המקרים (כי הרי אין נהג שלא מודע לכך שהצצה בפלאפון בזמן נהיגה היא מסוכנת) לסכנה שבמעשיו, ובכך מפגין זלזול מובהק בחוק. להלן מספר דוגמאות לאישומים בגין נהיגה בקלות ראש:

 • כאשר הנהג עשה שימוש בטלפון הנייד במהלך הנסיעה וכך הוסחה דעתו ונגרמה תאונת דרכים.
 • כאשר הנהג עלה על הכביש תחת השפעת סמים ואלכוהול.
 • כאשר הנהג מסיע פריט מסוים על גג הרכב והוא נוהג כך שיד אחת מתפעלת את ההגה, והיד השנייה תומכת בפריט שעל הגג.
 • כאשר הנהג אוחז כוס משקה או מוצר מזון בידו האחת, והיד השנייה מתפעלת את ההגה
 • ועוד

 

אז מה משמעות של נהיגה בקלות ראש?

ובכן, בתקנה 21 סעיף ג' לתקנות התעבורה, קיימת עבירה דומה לעבירת הנהיגה בקלות הראש, בשם 'נהיגה בחוסר זהירות'. ההבדל ביניהן נובע בעיקר בחומרת התנהגותו של הנהג, ויכולתו לקחת אחריות על תוצאות מעשיו, והמודעות לסכנה שבמעשיו. אם כן, עבירה בגין חוסר זהירות הינה קלה יותר מעבירה שבנהיגה בקלות ראש, ואף לא תמיד תחייב העמדה לדין. דוגמא קלאסית אחת לנהיגה בחוסר זהירות הינה נהג שנכנס לצומת תוך שאינו שם לב לקיומו של תמרור עצור.

 

במידה והואשמתם בנהיגה בקלות ראש, עורכי הדין במשרדנו – דוידוב-בנימיני ושות' יעמדו לשירותכם למתן ייעוץ, ליווי והכוונה בתהליכים המשפטיים כולם. אנו נעמוד לצדכם במטרה להקל את הענישה, בשאיפה לבטלה לחלוטין במידת האפשר. וזכרו, עדיף לפעול בהקדם מאשר מאוחר מידי.

נתקלת בבעיה, אנחנו כאן לעזור לך לפתור לך אותה

אנחנו נמצאים לעזור לך 24 שעות ביממה

מהי נהיגה בקלות ראש ומה הענישה על עבירה זו?

נהיגה בקלות ראש, משמעותה בביצוע עבירה שיש בה נזק לעצמו ולשאר הנהגים אשר נמצאים בדרך. לרוב ההתייחסות הזו תהיה כלפי נהג נורמטיבי אשר מעד באופן חד פעמי אך בפועל גרם לנזק לעצמו או לאחרים. בעצם ביצוע העבירה המדוברת, הנהג מפגין מודעות להתנהגותו המסוכנת, אך עדיין בוחר להתעלם מהחוק ומראה אדישות למעשיו וההשלכות הנלוות לעבירה. דוגמאות לנהיגה בקלות ראש יכולות להתלוות לעבירות העצמאיות הבאות:

 • נהיגה תוך שימוש בטלפון הנייד.
 • נהיגה בשכרות.
 • נהיגה תחת השפעת סמים.
 • נהיגה תוך אחיזה בכוס משקה או אכילה.
 • הובלת מטען על הגג ואחיזתו ביד אחת תוך כדי נסיעה.
 • התנהלות מסוכנת על הכביש.
 • חוסר שמירה על מרחק בטיחות.
 • מעבר בין נתיבים בחוסר זהירות.
 • וכל התנהגות מסוכנת בכביש שאין לה בגדרה מפורשת בפקודת התעבורה.

נהיגה בקלות ראש עלולה להוביל את העמדתו של הנהג למשפט, דבר אשר מעניק לבית המשפט לתעבורה את הסמכות לגזור עונש מכביד. במקרים מסוימים בית המשפט עשוי להטיל גם קנס כספי ולשלול את רישיון הנהיגה בהתאם לנסיבות המקרה ומידת חומרתה של העבירה.

נהיגה בקלות ראש עונש

נהיגה בקלות ראש עלולה לסכן את בטחון הציבור, הנהגים, רוכבי האופניים ואף הולכי הרגל בדרך. לאור עובדה זו, עבירה שכזו עלולה להתלוות בעונשים חמורים במיוחד כאשר מדובר בתאונת דרכים, אך גם אם לאו. במידה והואשמתם בעבירה זו, פנו בהקדם האפשרי אל משרד דוידוב-בנימיני ושות' – משרד עורכי דין לתעבורה בתל אביב. משרדנו מטפל בתיקים מגוונים בתחום דיני התעבורה ויעשה את כל האפשרי על מנת שתוכלו לקבל זיכוי מלא על העבירה או לכל הפחות הפחתה של העונש.

עבירה של נהיגה בקלות ראש או ברשלנות עלולה להיות עבירה שהוצמדה לאירוע של תאונת דרכים או כעבירה עצמאית לחלוטין. בשני המקרים מדובר בהעמדה לדין בפני שופט בית המשפט לתעבורה.

במקרי נהיגה בקלות ראש – לא מוותרים על התייעצות עם עורכי דין מומחים

במידה והואשמתם בנהיגה בקלות ראש, פנו אל משרד דוידוב-בנימיני ושות' על מנת לקבל את הייעוץ המשפטי הנחוץ לשם בניית אסטרטגיית הגנה מוצלחת. משרדנו בעל ניסיון רב בטיפול מוצלח בעבירות תנועה מגוונות, ומתחייב בהענקת השירות המקצועי והקשוב ביותר בעבור כל לקוח ולקוח. התייעצות עם משרדנו תבטיח לכם את סיכויי ההצלחה הטובים ביותר בשעה שאתם עומדים בפני דיון בבית המשפט לתעבורה.

חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום