החינוך לנהיגה נכונה וחכמה מתחיל הרבה לפני שבני הנוער מוציאים רישיון – לקראת הוצאת הרישיון. ואמנם נדמה שלמרות שרבים מודעים לעובדה כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא לא רק מסוכנת, אלא גם עבירה על החוק, בכל יום נעצרים נהגים בגין נהיגה בשכרות.

דגשים חשובים על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

האלכוהול פוגע בשיקול דעתו של הנהג, בתפיסת המרחב, בתשומת ליבו לכביש ובזמן התגובה. גם אם נדמה לכם כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא לא עד כדי כך מסוכנת כפי שאומרים עליה, דעו כי התירוץ הידוע 'אני מרגיש ערני יותר כשאני נוהג אחרי כוס וודקה', הופך את הנהיגה שלכם למסוכנת יותר. הרי, אלכוהול מטשטש, אך בזכותו אתם מרגישים בעלי ביטחון. שימו לב, מדובר בהרגשה שקרית לחלוטין!

בנוסף לאלו, ישנם מספר דגשים קריטיים בנושא נהיגה בשכרות, שחשוב להכיר:

  • דעו כי זוהי זכותכם החוקית לבקש להתייעץ עם עורך דין לפני הבדיקה.
  • אם הנכם מסרבים לבדיקת הינשוף, באופן אוטומטי תואשמו בנהיגה בשכרות. בכל מקרה ההמלצה היא לעבור את הבדיקה, ובשלב המשפט עורך הדין יוכל לנסות ולהוכיח כי הינשוף לא עבר כיול או שאינו תקין מכל סיבה אחרת, ומשום כך הציג אבחנה שגויה. כך יוכל לזכות את מרשיו.
  • במקרים מסוימים יתגלה כי פעולתו של הינשוף השתבשה כתוצאה מכך שהנהג נטל תרופות מסוימות או השתמש במי פה שאחד ממרכיביו הוא אלכוהול. הדבר משבש את פעולתו של הינשוף והוא עלול להציג תוצאה לא נכונה, בגינה יחשדו השוטרים כי אתם אכן נוהגים תחת השפעת אלכוהול.

אל תאמרו נואש

לא תאמינו, אבל גם אם כל העובדות מצביעות נגדכם, אם בסופו של דבר לא ביצעתם עבירה – אנחנו במשרד עורכי הדין דוידוב-בנימי ושות' נוודא כי תצאו זכאים! זה בדיוק הזמן ליצור עמנו קשר בהקדם האפשרי. תחילת טיפול מוקדם יאפשר לנו לחשוב על פתרונות יצירתיים יעילים הרבה יותר, ולבנות אסטרטגיה לפעולה. אנו מתחייבים לסודיות מוחלטת וליווי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, כך שבסופו של דבר תוכלו לחזור לכביש כשאתם נקיים, וזכאים.