הגעת למקום הנכון אנחנו כאן כדי לעזור

נהיגה במהירות מופרזת

עבירות המהירות נאכפות באמצעות מספר אמצעים אלקטורניים ובראשם מכשיר הממל"ז (מד מהירות לייזר), מכשיר "הדבורה" ומצלמות המהירות הדיגיטליות הפרוסות ברחבי ישראל.

לאור החמרת מדיניות הענישה בכל הנוגע לעבירות המהירות, כדאי מאוד בכל מקרה בו קיבלתם דו"ח או הזמנה לדין בגין ביצוע לכאורה של עבירת מהירות להייעץ עם עורך דין תעבורה שזה תחום עיסוקו, לפני שניגשים לבית המשפט לתעבורה בתיק מעין זה.

בעבירות נהיגה במהירות מופרזת, קיים מדרג ענישה המשלב בין "ברירות משפט" לבין הזמנה לדין לבית המשפט לתעבורה; ברירות הקנס נעות בין 250 ש"ח לבין 750 ש"ח; בברירת משפט בדרג הגבוה יש גם ניקוד. בכל הנוגע להזמנה לדין בעבירות מהירות, קיימת מגמה של החמרה בענישה בשנים האחרונות; בין אם נתפסתם בעבירת נהיגה במהירות מופרזת באמצעות מכשיר הממל"ז או באמצעות מכשיר "הדבורה" או באמצעות מצלמת מהירות, כדאי מאוד להיוועץ עם עורך דין תעבורה שזה תחום עיסוקו, וזאת על מנת לבחון את האפשרויות המשפטיות לפני הדיון בבית המשפט לתעבורה.

כך גם במקרים בהם קיימת "בעיית נקודות" במקרים בהם קיבלת דו"ח מהירות מסוג "ברירת משפט".

עו"ד אדיר בנימיני, ממשרד דוידוב-בנימיני ושות', השיג לפני מפר שנים פסק דין הנושא אופי תקדימי בעבירת נהיגה במהירות מופרזת בפרשת גרפי.

 

משרד דוידוב-בנימיני ושות' מתמחה בתחום דיני התעבורה ומסייע לאנשים רבים בהתמודדות עם האשמות בגין עבירות תנועה שונות, זאת לרבות נהיגה במהירות מופרזת. ניסיונו העשיר של המשרד מעניק לו את הידע המקצועי והכישורים המשפטיים לעזור גם במצבים בהם זו לא העבירה הראשונה שלכם או אפילו במידה ואתם מוזמנים לדיון בבית המשפט לתעבורה.

מה כדאי לדעת על נהיגה במהירות מופרזת

בראש ובראשונה חשוב לציין כי נהיגה במהירות מופרזת עשויה להיות מסוכנת הן לנהג והן לשאר משתמשי הדרך, זאת לרבות הנהגים האחרים, רוכבי האופניים וכמובן, הולכי הרגל. לאור סיבה זו, נוכל לראות כי הענישה על עבירת תנועה זו הינה חמורה וכי בית המשפט מתייחס אליה ברצינות. העונשים על עבירת התנועה – נסיעה במהירות מופרזת, יהיו תלויים בדרך בה נהגתם ובמהירות שבה נסעתם ולרוב יכללו:

  • קנסות, החל מ250 ₪ ועד ל 1500 ₪.
  • 8-10 נקודות על פי שיטת הניקוד של משרד הרישוי.
  • פסילה מנהלתית של רישיון הנהיגה ל – 30 יום.
  • שלילת רישיון בפועל או מותנית למשך שנה עד 3 שנים.
  • כתבי אישום בגין מהירות מופרזת.

 

במידה ואתם עומדים בפני אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת, וודאו כי אתם פונים על עורך דין תעבורה מנוסה ובעל מוניטין בתחום אשר יסייע בבחינת הראיות בתיק נגדכם וימצא כל שבריר של טעות ראייתית אשר תסייע בזיכוי שלכם ככל שהדבר אפשרי.

מדוע חלה החמרה בענישה על נהיגה במהירות מופרזת?

חשוב לדעת כי בשנים האחרונות הענישה לגבי עבירות תנועה רבות הפכה לחמורה הרבה יותר. זאת לאור ניסיון של המדינה להילחם בתאונות הדרכים ובנהיגה לא זהירה בדרכים השונות. על כן, במידה והואשמתם בכל עבירת תנועה, דאו כי יש מי שיעזור בדיונים השונים בהפחתה של העונש ואף במאבק לקבלת זיכוי מלא. משרד דוידוב-בנימיני ושות' – משרד עורכי דין לתעבורה בתל אביב אשר בעל ניסיון עשיר בתחום התעבורה, מקפיד על הענקת הייעוץ והייצוג המשפטי האיכותי והקשוב ביותר בעבור לקוחותיו. צרו קשר עם משרדנו עוד היום ונשמח לעמוד לצדכם בכל שלב לאורך הדרך.

נתקלת בבעיה, אנחנו כאן לעזור לך לפתור לך אותה

אנחנו נמצאים לעזור לך 24 שעות ביממה
חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום