תקנה מחמירה נוספת בחום התחבורה והתעבורה בישראל היא עקיפה מימין שרבים נוטים שלא לייחס לה חשיבות. התוצאה? נהגים רבים זוכים בקנסות ושלילות, שאם לומר את האמת – חלק גדול מהקנסות ושלילת הרישיונות אינן תקפות, מהסיבה שקיימים מקרים בהן העקיפה מימין הינה מותרת. במקרה זה, עורכי הדין העוסקים בתחום התעבורה נאבקים על חפותם של מרשיהם אל מול מערכת המשפט, על מנת להוכיח בכל דרך אפשרית כי במידה והתבצעה עקיפה מימין, הרי שהיה מדובר בפעולה שהתבצעה על פי החוק ולא סתרה אותו.

מתי עקיפה מימין היא מותרת על פי חוק?

כפי שנכתב לעיל, ישנם מקרים בהם עקיפה מימין היא מותרת, או לא נחשבת לעקיפה כלל:

  • במקרה בו נהג הרכב או אותנו מתכוונים לעקוף נמצא בנתיב לפנייה שמאלה בלבד, או שמתכוון לפנות שמאלה ומאותת בהתאם.
  • בכביש חד סטרי, בו יש שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, במקרה של צפיפות יתר בכביש תנועת הרכב לא תיראה כעקיפה. בנוסף לכך, על הפעולה שלא להפריע לתנועה או לסכן את הנוסע, וכמובן שלא במהירות העולה על מהירותם של כלי הרכב האחרים.
  • בפניה שמאלה אל תוך כביש חד סטרי או לכביש בו ישנם שני נתיבים או יותר בכל כיוון נסיעה, עד לרגע בו נהג הרכב האחר משלים את פנייתו לנתיב השמאלי.
  • במידה ונוהג הרכב נוסע בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית.
  • במידה ונוהג הרכב נוסע בנתיב המיועד לפניה ימינה בלבד.

מחזירים אתכם לכביש במהירות

כיום כולם יודעים שבבתי המשפט, המגמה היא להחמיר בענישת הנהגים. על מנת להתמודד עם עובדה זו, רצוי להגיע לדיונים בליווי עורך דין מקצועי. נעים להכיר, משרד עורכי הדין של דוידוב-בנימיני ושות' ממוקם באזור הבורסה ברמת גן, בקרבה לצירי תנועה מרכזיים ותחבורה ציבורית. אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לכוס קפה או ליצור עמנו קשר טלפוני. כבר מהשיחה הראשונה נדאג שתדעו שהתיק שלכם נמצא בידיים הטובות והמקצועיות ביותר. לאחר מכן נבחן יחדיו את האפשרויות, ונציע לכם פתרונות יצירתיים ויעילים – בשאיפה לביטול הענישה לחלוטין והחזרת הנהג לכביש.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support