הגעת למקום הנכון אנחנו כאן כדי לעזור

עורך דין תעבורה – נהיגה במהירות מפורזת

כמו בעבירות תנועה רבות אחרות, גם בכל הנוגע לביצוע עבירות נהיגה במהירות מופרזת חלה החמרה במדיניות הענישה המקובלת. מדיניות זו באה בהמשך להחמרה בתיקי תאונות דרכים בעשור האחרון.

במהלך השנה האחרונה, נדונו נהגים שהורשעו בנהיגה במהירות אימתנית לעונשים של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח. מדיניות הענישה המדוברת קיבלה גיבוי מבית המשפט העליון. כמובן שיש לכך כדי להשפיע גם על רכיבי הענישה האחרים בעבירות מהירות בהן החריגה מרף המהירות המותרת היא קטנה יותר.

בנסיבות שנוצרו, לאור ההחמרה בענישה, כדי להיוועץ בעורך-דין לתעבורה, בכל פעם שהינכם מוזמנים לבית המשפט לתעבורה בגין ביצוע לכאורה של עבירת מהירות (כלשהי).

עורכי הדין לתעבורה, עו"ד ישראל דוידוב ועו"ד אדיר בנימיני, העומדים בראש המשרד "דוידוב-בנימיני", הם בעלי ניסיון רב בטיפול בכתבי אישום והזמנות לדין בתיקי תעבורה בכלל, ובעבירות מהירות בפרט.

עו"ד דוידוב-בנימיני המומחים בתיקי נהיגה בשכרות.

פנה אלינו ואנחנו נפעל להציל לך את הרישיון!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות התקשר עכשיו:

03-6494555

החמרת מדיניות הענישה לעברייני תנועה אינה פוסחת גם על מי שהורשעו בביצוע של עבירה של נהיגה במהירות מופרזת (אימתנית). בראשית שנת 2013, דחה בית המשפט העליון בקשת רשות ערעור של נהג אשר נתפס נוהג ב-195 קמ"ש במכונית מרצדס שלו, בכביש 25 מבאר-שבע לשדה-תימן, שם המהירות המירבית הוגבלה בזמנו ל-90 קמ"ש בלבד.

בית המשפט העליון קבע, בין השאר, בפרשה זו כי נהיגה "במהירות של 195 קמ"ש (מהירות "קצה" בגימטריא) מלמדת על טֵרוף הדעת. ישוב הדעת יבוא לו, למבקש, יש לקוות, במהלך ישיבה של 4 חודשים מאחורי סורג ובריח. אין זו דרך השגרה, להורות על כליאתם של עברייני תעבורה, כשבפועל לא נגרם נזק לרכוש ולא פגיעה בגוף, אבל בכגון דא עלינו להקדים תרופה למכה. המהירות, הסכנה, העבר התעבורתי, אי-לקיחת האחריות, מחייבים ענישה משולבת וקשה, בדיוק כזו שננקטה כלפי המבקש: כליאה ושלילת רישיון נהיגה".

בעקבות פסיקה זו, החלו עוד ועוד נהגים להישילח לבית הסוהר בעקבות ביצוע עבירות מהירות; בחודש אפריל 2013 אישרר בית המשפט העליון עונש של שלושה חודשי מאסר בפועל על רוכב אופנוע שנתפס במהירות 234 קמ"ש. בית המשפט העליון נימק את החלטתו בכך ש"המהירות החריגה שבה נתפס הרוכב, מעידה על מחשבה פלילית ומחייבת את מאסרו".

ראש מערך התביעות באגף התנועה של המשטרה, סנ"צ שרית פיליפסון, שנכנסה לתפקיד לאחורה, החלה להוביל מהפכה בתחום הענישה על נהגים אשר ביצעו עבירות של נהיגה במהירות אימתנית. ההנחיה לתובעים באגף התנועה הייתה חד משמעית ומרחיקת לכת: לדרוש עונשי מאסר בפועל, ובמידת הצורך גם מעצר עד תום ההליכים נגד נהגים שנתפסו נוהגים במהירויות חריגות, בצד דרישה לפסילת רישיון לשנים רבות.

עו"ד דוידוב-בנימיני המומחים בתיקי נהיגה בשכרות.

פנה אלינו ואנחנו נפעל להציל לך את הרישיון!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות התקשר עכשיו:

03-6494555

נתקלת בבעיה, אנחנו כאן לעזור לך לפתור לך אותה

אנחנו נמצאים לעזור לך 24 שעות ביממה
חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום