אחת העבירות החמורות ביותר על הכביש, הינה נהיגה ללא רישיון כלל. לעיתים מדובר בהחלטה שמבצע הנהג בקלות ראש, ולעיתים מדובר בתמימות הדעת בלבד – הרישיון נשכח, הנהג לא שם לב, וזה הכל. ואמנם, אם ייתפס הנהג בזמן נהיגה ללא רישיון מכל סיבה שהיא, ההשלכות יכולות לנוע מפסילת הרישיון ל-30 יום ועד פסילה לצמיתות, וכן מאסר בפועל. על מנת לקבל את רישיונו בחזרה, ייאלץ הנהג במקרים מסוימים לעבור טסט ותיאוריה בשנית, ולפעול אחר הוראות נוספות של בית המשפט.

דברים שכדאי לדעת על נהיגה ללא רישיון

אל תגידו לעצמכם שמדובר בנסיעה קצרה למכולת, זכרו כי נהיגה ללא רישיון הינה סיכון עצום, וישנן כל כך הרבה עבירות שתוכלו לבצע בשל חוסר תשומת הלב:

  • נהיגה בעת פסילת רישיון – במידה ונפסל רישיונו של אדם בשל עבירות שונות; נהיגה בשכרות לדוגמא או מעורבות בתאונת דרכים ובכל זאת יחליט לעלות על ההגה – מדובר בעבירה חמורה ביותר עליה הענישה תהיה כבדה הרבה יותר.
  • נהג לא מורשה – הכוונה היא לבני נוער שעדיין לא הוציאו רישיון; כלומר לא שילמו אגרה ולא ביצעו בדיקת ראייה, או אנשים שלא חידשו את הרישיון הקיים שלהם על פי הנהוג בחוק; כלומר לא השתתפו בקורס נהיגה מונעת לדוגמא.
  • דעו את העונש – באופן כללי, הענישה בגין נהיגה ללא רישיון משתנה בהתאם לעבירה עצמה. לדוגמא, נהג לא מורשה יהיה צפוי לעונש מאסר בפועל למשך תקופה של בין 15 יום ל-18 חודשים, או פסילת רישיון לתקופה שבין חצי שנה ל-60 חודשים. לעומת זאת אדם שנהג בעת פסילת רישיון יהיה צפוי למאסר לתקופה של בין 15 ימים ל-20 חודשים, וכן שלילת רישיון לתקופה שנעה בין חצי שנה ל-60 חודשים.

משרד עורכי הדין של דוידוב-בנימיני ושות' לשירותכם

גם אם המצב נראה לכם אבוד, אל ייאוש! זה הזמן לפנות אל משרד עורכי הדין דוידוב-בנימיני ושות' – המשרד שלנו מתמחה בתחום התעבורה על כל רבדיו. אנו נשמח לייצג אתכם בכל ההליכים המשפטיים הרלוונטיים עד להפחתת העונש, ואפילו עד כדי ביטול העונש לחלוטין.

נהיגה ללא רישיון רכב

"נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף" (טסט לרכב) הינה עבירה בה מוגש כתב אישום לבית המשפט לתעבורה בהתאם לאורך התקופה בה לא היה הטסט בתוקף; בכל מקרה כזה, בו מוגש כתב אישום (הזמנה לדין) בגין עבירה זו ("רישיון הרכב פקע"), מומלץ להיוועץ בעורך דין לתעבורה אשר בקיא ברזי המקצוע ומופיע בבתי המשפט לתעבורה וזאת לאור מדיניות הענישה המקובלת כיום בבתי המשפט לתעבורה.

"נהיגה כשרישיון הרכב פקע": החוק קובע במסגרת הוראות סעיף 2 לפקודת התעבורה [נסח חדש], התשכ"א-1961 כי קובע שתי חובות שנהג ברכב חייב לעמוד בהן. הראשונה, הרכב צריך להיות רשום בהתאם להוראות החוק; והשנייה, יש להחזיק ב"רישיון רכב בתוקף". הוראות פקודת התעבורה חלות גם על בעל הרכב במקרה בו הוא מתיר נהיגה במכונית לנהג אחר. במקרה כזה בעל הרכב עלול להיות צפוי לעונש גם אם לא הוא בעצמו נהג ברכב בעת שהרכב שהיה ללא טסט בלי קשר לנהג עצמו.

אדם אשר נוהג ברכב שאינו שלו, מחובתו לבדוק שרישיון הרכב בתוקף ושהרכב רשום בהתאם לחוק.

בכל מקרה בו קיבלת דו"ח/הזמנה לדין בגין "נהיגה ברכב כשריון הרכב פקע", כדאי מאוד להיוועץ עם עורך דין לתעבורה.

עורכי הדין במשרד דוידוב-בנימיני ושות', הם בעלי ניסיון רב בייצוג מבקשים בהליכים מעין אלה בבתי המשפט לתעבורה בכל רחבי הארץ.

Categoryמאמרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support