עבירות המהירות נאכפות באמצעות מספר אמצעים אלקטורניים ובראשם מכשיר הממל"ז (מד מהירות לייזר), מכשיר "הדבורה" ומצלמות המהירות הדיגיטליות הפרוסות ברחבי ישראל.

לאור החמרת מדיניות הענישה בכל הנוגע לעבירות המהירות כדאי מאוד בכל מקרה בו קיבלתם דו"ח או הזמנה לדין בגין ביצוע לכאורה של עבירת מהירות להייעץ עם עורך דין תעבורה שזה תחום עיסוקו, לפני שניגשים לבית המשפט לתעבורה בתיק מעין זה.

בעבירות נהיגה במהירות מופרזת קיים מדרג ענישה המשלב בין "ברירות משפט" לבין הזמנה לדין לבית המשפט לתעבורה;  ברירות הקנס נעות בין 250 ש"ח לבין 750 ש"ח; בברירת משפט בדרג הגבוה יש גם ניקוד.בכל הנוגע להזמנה לדין בעבירות מהירות קיימת מגמה של החמרה בענישה בשנים האחרונות; בין אם נתפסתם בעבירת נהיגה במהירות מופרזת באמצעות מכשיר הממל"ז או באמצעות מכשיר "הדבורה" או באמצעות מצלמת מהירות, כדאי מאוד להיוועץ עם עורך דין תעבורה שזה תחום עיסוקו, וזאת על מנת לבחון את האפשרויות המשפטיות לפני הדיון בבית המשפט לתעבורה.

כך גם במקרים בהם קיימת "בעיית נקודות" במקרים בהם קיבלת דו"ח מהירות מסוג "ברירת משפט".

עו"ד אדיר בנימיני, ממשרד דוידוב-בנימיני ושות', השיג לפני מפר שנים פסק דין הנושא אופי תקדימי בעבירת נהיגה במהירות מופרזת בפרשת גרפי.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support